Przed zakupem

Na co zwrócić uwagę kupując pasek.

Długość

Mężczyźni mają tendencję do kupowania pasków „na zapas”. To  powoduje, że po zapięciu paska z boku pojawia się niepotrzebny nadmiar, który odstaje od spodni lub nadmiar ten przechodzi przez kolejne szlufki powodując podwojenie grubości paska. Nie wygląda to dobrze.

Lepiej jest dobrać rozmiar zgodny z obwodem w pasie. Rozmiar paska podaje się w cm i mierzy się od klamry do środkowej dziurki i powinien być zbliżony do obwodu pasa. Dla Pań, które uwielbiają biodrówki rozmiar powinien być dobrany do obwodu bioder na wysokości szlufek noszonych spodni.  Zasadniczo paski mają zwykle 7 lub 9 dziurek oddalonych od siebie o około 2,5 cm. To pozwala na w miarę precyzyjne dobranie długości. Dlatego trzeba dążyć do tego by pasek zapinać na środkową dziurkę, nigdy na ostatnią lub pierwszą. Kupując pasek można oczywiście pokusić się o dłuższy ale zawsze powinno się go dopasować. Konstrukcja klamer w produkowanych przez nas paskach umożliwia łatwe skrócenie. W zależności od modelu można to zrobić przez odkręcenie śrubki przy klamrze i skrócenie nożycami. Następnie należy wykonać cienkim narzędziem otwór, który pozwoli na zamontowanie klamerki. Jeszcze łatwiej skraca się paski z klamrami, które mają specjalny zacisk.  Po odchyleniu specjalnego zatrzasku pasek zostaje odłączony. Po skróceniu paska i po włożeniu w klamrę wystarczy wcisnąć zatrzask by otrzymać trwałe połączenie klamry z paskiem. Zdjęcia na naszej stronie

Przed zakupem należy sprawdzić tabelę rozmiarów, a następnie porównać ze swoim obwodem w pasie(lub bioder). W ten sposób unika się  zakupu zbyt krótkiego lub zbyt długiego paska. Zbyt długi pasek zawsze można skrócić. Za krótki nie będzie dobrze służył i zakup może być nieudany.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl