Jak dobrać rozmiar paska

  Rozmiar paska z klamrą automatyczną                Rozmiar paska z klamrą klasyczną

Rozmiar paska podaje się w cm i mierzy się od klamry do środkowej dziurki i powinien być zbliżony do obwodu pasa. Dla Pań, które uwielbiają biodrówki rozmiar powinien być dobrany do obwodu bioder na wysokości szlufek noszonych spodni.  Zasadniczo paski mają zwykle 7 lub 9 dziurek oddalonych od siebie o około 2,5 cm. To pozwala na w miarę precyzyjne dobranie długości. Dlatego trzeba dążyć do tego by pasek zapinać na środkową dziurkę, nigdy na ostatnią lub pierwszą. Kupując pasek można oczywiście pokusić się o dłuższy ale zawsze powinno się go dopasować. Konstrukcja klamer w produkowanych przez nas paskach umożliwia łatwe skrócenie. W zależności od modelu można to zrobić przez odkręcenie śrubki przy klamrze i skrócenie nożycami.

Miejsce odkręcenie śrubki

Następnie należy wykonać cienkim narzędziem otwór w nowym miejscu, który pozwoli na zamontowanie klamerki. Jako szablonu można użyć skóry przy klamerce.

Jeszcze łatwiej skraca się paski z klamrami, które mają specjalny zacisk.  Po odchyleniu specjalnego zatrzasku pasek zostaje odłączony. odłączenie klamry automatycznej od paska

Po skróceniu paska i po włożeniu w klamrę wystarczy wcisnąć zatrzask by otrzymać trwałe połączenie klamry z paskiem. Przed zakupem należy sprawdzić skalę rozmiarów, a następnie porównać ze swoim obwodem w pasie(lub bioder). W ten sposób unika się  zakupu zbyt krótkiego lub zbyt długiego paska. Zbyt długi pasek zawsze można skrócić. Za krótki nie będzie dobrze służył i zakup może być nieudany.

W skrócie:

Rozmiar paska, powinien być zbliżony do obwodu w pasie a jego rzeczywista długość jest większa o 10 do 15 cm. Na przykład dla osoby, która w pasie ma 88 cm należy wybrać Rozmiar paska 90 cm

TABELA ROZMIARÓW PASKÓW

Poniższa tabela rozmiarów pozwala na dobranie właściwego rozmiaru paska. Trzymając się zasad z tabelki pasek powinien być dobrze dobrany i ładnie wyglądać.

 

Tabela rozmiarów 
Obwód pasa w cm Rozmiar paska w cm
80-85 85
85-90 90
90-95 95
95-100 100
100-105 105
105-110 110
110-115 115
115-120 120

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl